Jak się pozbyć tatuażu?

Tatuaż to taki element na ciele człowieka, który początkowo może cieszyć, ale z upływem czasu może być powodem niezadowolenia. Tym samym nie tylko wykonywanie tatuaży cieszy się dużym wzięciem, ale równocześnie też można mówić o sporym zainteresowaniu zabiegiem usuwania tatuaży. Oczywiście istnieje wiele takich miejsc, w których niechciany tatuaż może być usunięty, ale nie zawsze mamy do czynienia ze stuprocentową skutecznością, bezpieczeństwem i tym samym zadowoleniem danej osoby.

Usuwanie tatuażu nie jest niczym prostym, ale jest to możliwe. Do metod usuwania tatuaży możemy zaliczyć:
– elektrokoagulacja
– krioterapia
– lasery z wykorzystaniem CO2
– lasery pikosekundowe oraz nanosekundowe
– peeling chemiczny
– dermambrazja
– stosowanie kremu zmiękczającego barwniki

Nie wszystkie metody są skuteczne. Nie wszystkie też są bezinwazyjne. Współcześnie najbardziej skuteczną metodą jest laser do usuwania tatuażu, a konkretnie chodzi o laser pikosekundowy.

Laser Discovery Pico i usuwanie tatuaży

Usuwanie tatuaży poprzez działanie laseru Discovery Pico jest wyjątkowo skuteczne. Tenże laser nie tylko rozjaśnia tatuaż, ale go po prostu usuwa. Nie jest to metoda w jakimkolwiek stopniu inwazyjna, a tym samym nie powoduje uczucia bólu. W owym urządzeniu stosuje się technologię nanosekundową oraz pikosekundową. Zakres działania urządzenia wynosi 1064 oraz 532 nm. To, na co należy tu zwrócić szczególną uwagę, to fakt, że ów laser jest niezwykle precyzyjny. Poprzez to nie tylko bardzo dokładnie jest w stanie zlikwidować każdy fragment tatuażu, ale ponadto także nie uszkadza on otaczających to miejsce fragmentów skóry. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga żadnej rekonwalescencji, zażywania środków przeciwbólowych. Daje ponadto w tym zakresie stuprocentową pewność, że niechciany tatuaż nie pozostawi po sobie żadnego śladu.

Laser Discovery Pico jest urządzeniem, które jest wykorzystywane nie tylko w celu usuwania tatuaży. Można mówić o jego szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. De facto usuwanie rozstępów, blizn, przebarwień oraz wspomnianych tatuaży jest teraz znacznie prostsze niż niegdyś. Spośród wyżej wymienionych metod usuwania tatuaży, laser Discovery Pico jest metodą najnowocześniejszą i pozwalającą na uzyskiwanie najbardziej widocznych, zadowalających rezultatów. Tym samym nie ma sensu stosować zabiegi, które nie dają pełnej gwarancji, ale należy postawić na to, co pozwala całkiem pozbyć się niechcianego tatuażu, niezależnie od miejsca jego nałożenia.