Usuwanie blizn

Nieestetycznie wyglądające blizny to problem wielu osób. Jest wiele sposobów na ich zredukowanie, jednakże nie zawsze możliwe jest całkowite pozbycie się tego typu zmian skórnych. Należy pamiętać o tym, że ślady po trądziku nie stanowią wyłącznie problemu estetycznego, ale mają wpływ również na psychikę. Bardzo często stają się przyczyną kompleksów i niskiej samooceny, a to z kolei wpływa negatywnie na samopoczucie. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest całkowite pozbycie się blizn i to na zawsze.

Laser Discovery Pico sposobem na pozbycie się szpecących blizn

Laser Discovery Pico to zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu możliwe jest usuwanie blizn – zarówno tych pooperacyjnych czy też trądzikowych. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych laserów, którego działanie opiera się na technologii pikosekundowej, umożliwiającej osiągnięcie znacznie większej mocy niż inne tego typu lasery wykorzystywane w medycynie estetycznej. Dzięki temu klienci mogą liczyć na uzyskanie pożądanych efektów psota ci całkowitego pozbycia się niechcianych już tatuaży czy też innych zmian barwnikowych na skórze. Za pomocą Discovery Pico możliwe jest zlikwidowanie nawet tych trudnych do usunięcia rodzajów tatuaży. Laser świetnie radzi sobie szczególnie z tatuażem kolorowym. Oprócz tego wykorzystywany jest w licznych zabiegach o charakterze odmładzającym. Za jego pomocą możliwe jest pozbycie się nieestetycznie wyglądających przebarwień, rozstępów i oszpecających naszą skórę blizn.

Niezaprzeczalną zaletą zabiegu laserowego Discovery Pico jest to, że świetne efekty można osiągnąć już w trackie kilku zabiegów. Sterowana wiązka światła lasera pozwala na precyzyjne dotarcie do uszkodzonej tkanki, a potem następuje pobudzenie jej naturalnych procesów naprawczych. Do produkcji tego lasera sięgnięto po nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu podczas zabiegu nie dochodzi do przegrzewania skóry, a pomimo tego jest ona skutecznie stymulowana do produkcji włókien kolagenowych odpowiadających za kondycję i wygląd skóry. Na korzyść zabiegu Discovery Pico przemawia także to, że klienci mogą liczyć na szybki proces rekonwalescencji i nie muszą martwić się o powstanie jakichkolwiek przebarwień pozapalnych. Jako, że efekt cieplny w tkankach jest ograniczony do minimum, zwykle nie ma potrzeby stosowania jakiegokolwiek znieczulenia. Wyjątkiem są trudne do usunięcia blizny czy rozstępy, w przypadku których stosuje się znieczulenie miejscowe. Pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach po zabiegu, a przebudowa skóry jest trwała. W zależności od rodzaju i powierzchni blizny zaleca się wykonanie od jednego do sześciu zabiegów w parotygodniowych odstępach.